Onze vijfdejaars gingen naar Ieper

Om 8 uur vertrokken onze vijfdejaars naar Ieper waar onze uitstap over wereldoorlog I van start ging. De eerste busstop was aan het Tyne cot kerkhof. Daar kregen ze een half uur de tijd om de graven van de gesneuvelde soldaten van over heel de wereld te bezoeken. Dit wekte een bijzondere sfeer bij hen op. De kalkstenen graven waren gepersonaliseerd en sommige hadden zelfs een persoonlijke boodschap. Daarna vertrokken onze leerlingen met de bus naar het Flanders Field museum. In dit museum hadden ze de mogelijkheid om, aan de hand van hun voor- en familienaam, familieleden op te zoeken die hadden mee gevochten in WO I. Na een welverdiende lunch bezochten onze leerlingen de loopgraven.

Na de loopgraven begonnen onze leerlingen aan een 4km lange wandeling op weg naar the pool of peace. Deze plaats werd opgeblazen door de Britten, de luide knal was zelfs tot in Londen hoorbaar. De leerlingen maakten ook nog kennis met de massagraven van de Duitsers om ten slotte de dag af te sluiten met een bezoekje aan de Menenpoort en the last post.

Reacties zijn gesloten.